logo

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu İstanbul

Bakanlıkça görevlendirilen ve iş sağlığı ile güvenliği alanlarında çalışmalar yapan, İSG sertifikasına sahip olan kişiler, iş güvenliği uzmanı olarak adlandırılmaktadır. Bir kişinin iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilmesi için belirli bölümlerden mezun olması ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimini tamamlayıp, İSG sertifika alması gerekmektedir. İşte bu sürece İstanbul B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu ile destek veren eğitim kurumumuz, etkili bir eğitim programı düzenlemektedir. Deneyimli eğitim kadrosu ve etkili eğitim anlayışı ile hareket eden kurumumuzdan İSG eğitimi alarak siz de uzmanlık sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz.

Kimler B Sınıfı İSG Sertifikası Alabilir?

İşverene rehberlik etme, çalışanların güvenliğini kontrol etme, çalışanları iş güvenliği süreci hakkında bilgilendirme gibi sorumlulukları olan İSG uzmanları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Bir kişinin B sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilmesi için sahip olması gereken özellikler de aşağıdaki gibidir:

 • C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olmak,
 • Asgari 3 yıl iş güvenliği alanında C sınıfı İSG sertifikası ile çalışmak,
 • Mimarlık ya da mühendislik fakültesindeki bölümlerden, Fizik, Kimya veya Biyoloji bölümlerinden, teknik öğretmenlik bölümünden veya İSG ön lisans mezun olmak,
 • B sınıfı İSG kursuna katılarak İSG sınavında başarılı olmak temel şartlar arasındadır.

İlgili bölümlerden birinden mezun olan kişiler, İstanbul B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ile İSG uzmanı olarak faaliyette bulunabilirler. Eğitim kurumumuz da İstanbul içerisinde İSG eğitimleri düzenleyerek, sizi en etkili şekilde sınavlara hazırlamaktadır.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Belgeleri Nelerdir?

İstanbul iş güvenliği uzmanlığı eğitimi sürecine başlamak için öncelikli olarak bazı belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. İlgili belgeler temin edilip, ödeme gerçekleştirildikten sonra kurs sürecine dahil olabilirsiniz. Kurumumuzun talep ettiği belgeler ise aşağıdaki gibidir:

 • Kimlik kartı ön ve arka yüz fotokopisi
 • Mezuniyet belgesi (e-devletten alınabilir)
 • C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası
 • Kurs başvuru dilekçesi
 • Başvuru sözleşmesi
 • Ödeme dekontu

Yukarıdaki belgeler, İstanbul İSG kursu kayıt sürecinde gereklidir. Eğitim kurumumuz ise bu süreçte daima yanınızda yer alarak, en doğru eğitim içeriği ile sizi ÖSYM’nin gerçekleştirdiği İstanbul iş güvenliği uzmanlığı sınavlarına hazırlamaktadır.

İstanbul B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu İçeriği

ÇSGB tarafından denetlenen tehlikeli ya da az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı olarak faaliyette bulunabilecek kişiler, İstanbul İSG eğitimi sürecini tamamlamalıdır. Eğitim süreci, eğitim kurumumuz tarafından İSG kursu kapsamında sizlere sunulmakta ve sınava hazırlığınız sağlanmaktadır. Kursun içeriği ise aşağıdaki gibidir:

 • 90 saat sınıfta eğitim (Örgün Eğitim)
 • 90 saat canlı bağlantı online eğitim (talebe göre bu eğitim de uzaktan pasif olarak gerçekleştirilebilmektedir)
 • 40 saat uygulamalı eğitim (staj)

Yukarıdaki üç aşama, İstanbul iş güvenliği uzmanlığı kursu kapsamında yer almaktadır. Eğitim kadromuzda son derece deneyimli eğitmenlerimiz bulunmakla beraber eğitim içeriğimiz de sizi en iyi şekilde sınava hazırlamaktadır. Bu nedenle kursumuza kaydolarak, İSG eğitimi sürecinizi başlatabilirsiniz.

İstanbul İş Güvenliği Eğitimi Nasıl İşlenmektedir?

Eğitim süreci 180 saat pratik ve teorik eğitimin yanında 40 saat de uygulamalı eğitim adımını içermektedir. Toplamda eğitim 220 saatten az gerçekleştirilmemektedir. Ayrıca İstanbul’da örgün eğitim alabilmeniz adına eğitim kurumumuz özel sınıflar hazırladığı için son derece etkili bir eğitim alabilirsiniz. Süreci başlatmak ve İstanbul İSG eğitimi sertifikası almak isterseniz, bunun için hemen eğitim kurumumuz ile iletişime geçerek kaydınızı yapabilirsiniz.

Kayıt işlemleri sonrasında ilk etapta online eğitim ile iş sağlığı ve güvenliği alanını detaylı şekilde kavramanız sağlanmakta, daha sonra ise 90 saatlik örgün eğitim başlamaktadır. Saat sınırı az olmamak kaydıyla tamamı online şekilde de gerçekleştirilebilir. Bu durum eğitim talebine göre değişiklik göstermektedir. Uygulamalı eğitim de tamamlandıktan sonra kursiyerler ÖSYM tarafından hazırlanan sınavlara katılmakta ve sınavlarda asgari puanı almaları gerekmektedir.

İstanbul’da ve talebe göre diğer illerde iş güvenliği uzmanlığı eğitimi veren eğitim kurumumuz, sizi ÖSYM’nin düzenlediği sınavlara en etkili şekilde hazırlamaktadır. Siz de bu şekilde C sınıfına sahip olduğunuz İSG sertifikanızı B sınıfına yükseltebilirsiniz. İstanbul B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi almak için süreci öğrenmek, fiyat bilgisi almak, eğitim sürecine dair sorular sormak ya da kayıt oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 
İletişim